مکمل غذایی ترومام در پنج طعم متفاوت

ترومام به دلیل دارا بودن پری بیوتیک به جلوگیری از یبوست ناشی از عوارض بارداری کمک می کند. ترومام حاوی DHA و AA است که به همراه اسید سیالیک در شکل گیری و تکامل سیستم عصبی جنین در دوران بارداری نقش داشته و در دوره شیردهی نیز با افزایش کیفیت شیر مادر موجب افزایش قدرت حل مسئله و قدرت بینایی کودک می شود. همچنین اسید سیالیک موجـود در ترومام به غنی شدن شیر مـادر و تکامل بهتر سیستم عصبی کودک کمک می کند.

پروتئین

جهت رشد مطلوب جنین در دوران بارداری و همچنین جهت تولید شیر کافی (مورد نیاز نوزاد) در دوره بارداری، مقادیر مطلوب پروتئین باید از رژیم غذایی دریافت شود. ترومام حاوی پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا است که نیاز بانوان در دوران بارداری و شیردهی را تأمین می کند.


اسید سیالیک

مقدار اسید سیالیک در سرم خون مادر به دلیل تنظیم فعالیت های ایمنی و متابولیسم بدن در دوران بارداری افزایش می یابد که نتیجه آن کمک به بارداری موفق است. اسید سیالیک در شیر مادر نیز وجود دارد که علاوه بر مبارزه با عوامل بیماری زا در بدن شیرخوار ، به دلیل نقش مهم آن در ساختار سلول های عصبی ، تکامل مغزی ، افزایش توانایی یادگیری و تقویت حافظه شیرخوار مؤثر است.


مواد معدنی

کلسیم :

جذب کافی کلسیم در دوره بارداری و شیردهی به رشد اسکلتی جنین و شیرخوار کمک می کند. ترومام علاوه بر تأمین تمام کلسیم مورد نیاز ، دارای ویتامین D و لاکتوز است که باعث افزایش جذب کلسیم می شوند. وجود پری بیوتیک علاوه بر کمک به جذب کلسیم و سایر مواد معدنی به بهبود فلور طبیعی باکتری های مفید روده کمک می کند. مصرف ترومام تمام نیاز بدن به کلسیم را در دوره بارداری و شیردهی تأمین می کند.

آهن :

با توجه به اهمیت این عنصر در دوران بارداری و شیردهی ، مقدار آهن محصول ترومام طوری طراحی شده است که بتواند همه نیاز بدن به آهن را تأمین نماید.

ید :

بدلیل رشد سریع مغز و نیاز به هورمون های تیروئید در دوران جنینی ، مغز در معرض کمبود ید قرار دارد ؛ بنابراین ترومام با عنصر ید غنی شده است.
در دو شکل زیر مقادیر مواد معدنی موجود در دو لیوان محصول آماده مصرف ترومام و دو لیوان شیر گاو و همچنین نیاز روزانه به این عناصر نمایش داده شده است. همانطور که مشخص است ، مصرف دو لیوان محلول ترومام ، تمام نیاز به کلسیم ، روی (زینک) ، آهن ، مس و ید را در این دوران پوشش می دهد.

مقایسه مکمل غذایی ترومام با شیر گاو از نظر مواد معدنی و نیاز روزانه بدن به آن ها

ویتامین ها

ویتامین B6 :

نقش مهمی در تامین سلامتی بانوان در دوران بارداری و شیردهی ایفا می نماید. این ویتامین بعنوان کاتالیزور در واکنش های تولید انتقال دهنده های عصبی شرکت می کند. ویتامین B6 جهت جلوگیری از حالت تهوع شایع در دوران بارداری بسیار موثر است.

ویتامین A :

این ویتامین برای تکامل چشم ها و سیستم عصبی مرکزی جنین لازم است و به مقاومت در برابر عفونت ها کمک می کند. با مصرف ترومام 90 % از نیاز روزانه ویتامین A در دوره بارداری و 50 % از نیاز روزانه این ویتامین در دوره شیردهی تأمین می شود.

در شکل های زیر مقادیر ویتامین های موجود در دو لیوان محصول آماده مصرف ترومام و دو لیوان شیر گاو و همچنین نیاز روزانه به این عناصر نمایش داده شده است. همانطور که ملاحظه می کنید ؛ مصرف دو لیوان محلول ترومام ، تمام نیاز به ویتامین های محلول در آب (مثل گروه B) و همچنین بخشی از نیاز به ویتامین های محلول در چربی را در این دوران پوشش می دهد.

مقایسه مکمل غذایی ترومام با شیر گاو از نظر ویتامین های موجود در آن ها

مقایسه مکمل غذایی ترومام با شیر گاو از نظر ویتامین های موجود در آن ها


منابع:

McCance, Robert Alexander, and Elsie May Widdowson. McCance and Widdowson's the Composition of Foods. Royal Society of Chemistry, 2014.

Soldavini, Jessica. "Krause's Food & The Nutrition Care Process." Journal of Nutrition Education and Behavior 51.10 (2019): 1225.