شیرخشک تروویتال ای آر مناسب برای نوزادان دارای رفلاکس و بازگشت محتویات از معده

جلوگیری کننده از بازگشت محتویات معده

تروویتال ای آر برای مصرف نوزادانی فرموله شده که مقداری از شیر خورده شده را به صورت طبیعی برمی گردانند. ریگورجیتاسیون (Regurgitation) برگشت ناگهانی و بدون فشار مقدار کمی از محتویات معده به دهان  است. این مسئله بصورت خود به خود در سنین 6 تا 12 ماهگی برطرف می شود.
در این نوزادان دریچه کاردیا (بین مری و معده) به خوبی عمل نکرده و در هنگام خوردن شیر به صورت کامل بسته نمی شود؛ در نتیجه باعث بازگشت مقداری از شیر خورده شده به دهان کودک می شود. در این موارد می توان تروویتال ای آر را جایگزین فرمولاهای عادی کرد تا این مشکل برطرف شود. بعد از بهبودی کامل نوزاد می توان از تروویتال معمولی استفاده کرد.

ویژگیهای منحصر به فرد تروویتال ای آر که باعث جلوگیری از برگشت شیر می شود:

  • استفاده از مقدار کازئین بیشتر نسبت به شیر مادر: در تروویتال ای آر نسبت کازئین به وی 60 به 40 اما در شیر مادر این نسبت 40 به 60 است. در نتیجه ویسکوزیته محصول در معده نوزاد بیشتر شده و از برگشت شیر به دهان کودک جلوگیری می کند.
  • استفاده از نشاسته خوراکی (سیب زمینی یا ذرت): نشاسته بکار رفته در تولید این محصول از نوع خاص (حاوی آمیلوپکتین بالا) است. این نشاسته به خوبی توسط نوزاد قابل تحمل بوده و به راحتی در دستگاه گوارش هضم و جذب می شود. نشاسته باعث افزایش ویسکوزیته محصول در محیط اسیدی معده می شود و بنابراین از برگشت شیر به دهان کودک جلوگیری می کند.
  • تروویتال ای آر محصولی فاقد گلوتن بوده و بیماران سلیاکی نیز می توانند از این محصول استفاده کنند.
  • این محصول مورد تأیید استاندارد ها و توصیه نامه های علمی از قبیل ESPGHAN و EU Directive و CODEX ALIMENTARIUS است و این استـاندارد هـا را در مقـادیر بـهینه پوشش می دهد.
  • این محصول دارای گواهینامه حلال می باشد.